KONST / Litografier / Färglitografi 11733445

nr 1173 3445

Maija Ponsi-Pettinen

(1925-1991), Finland

Färglitografi, Signerad, daterad -71, motivet: 24x19 cm

Maija Ponsi-Pettinen, finländsk-svensk bildkonstnär född 1925 i Kangasala, Tavastehus län, Finland, död 1991.

Utrop:

400 kr

måndag 2 april 2018
kl 19:50:24

Maija Ponsi-Pettinen

Läs mer om Maija Ponsi-Pettinen